مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

تنها حکومتی در جهان که زنان را علیه زنان تجهیز می‌کند/ شکوه میرزادگی

 

zanan1

روشنفکر/ جمهوری اسلامی از آغار تسلط بر ایران نه تنها با قوانین و احکام خود شدیدترین و واپسگرانه ترین برخوردها را با زنان ایران داشته، بلکه تنها حکومتی در جهان امروز است که زنان را علیه زنان تجهیز می کند.

این حکومت سال هاست تنها زنانی را برای اداره کارها و مسئولیت های دولتی و وابسته به دولت انتخاب می کند که به شدت با برابری های زن و مرد مخالف هستند.  یکی از این زن ها مینو اصلانی مسئول سازمان «بسیج جامعه زنان» است.

او روز گذشته در یک نشست خبری تعهد ایران به سازمان ملل برای تحقق «تساوی جنسیتی» را «خلاف قانون» دانسته و از قوه قضائیه خواسته «با هر تلاشی برای برابری جنسیتی و تخلفات افراد و ملاقات با افراد جاسوس برخورد کند».

مینو اصلانی حتی «مبارزه با خشونت علیه زنان» را ناشایست دانسته و اقدامات برخی جریان‌ها در راستای بزرگنمایی خشونت علیه زنان را در تضاد با مصالح زنان  ایرانی و امری منسوخ و غربی خوانده است.

«بسیج جامعه زنان» که مینو اصلانی اکنون مسئولیت اداره آن را دارد در ابتدای انقلاب  با نام بسیج خواهران و هم‌زمان با شکل گیری بسیج مستضعفین و به خواست روح الله خمینی شروع به کار کرد. این سازمان سپس در سال 1991 نام خود را به «بسیج جامعه زنان» تغییر داد. کار این سازمان ظاهرا برگزاری همایش هایی در تجلیل از عفاف و حجاب، تربیت کارشناسان در ارتباط با عفاف و حجاب، مطالبات به اصطلاح حقوقی از مجامع بین المللی در ارتباط با حمایت از حجاب زنان در این کشورها، تشکیل تظاهرات مختلف در مقابل سفارت خانه هاست. اما در اصل وظایف اصلی هزارها زنی که در این سازمان کار می کنند، به این ترتیب است: مقابله با زنانی که برای برابری حقوق خود تلاش می کنند، برهم زدن تظاهرات زنانی که گرایش های لیبرال و سکولار دارند، سرکوب مقاومت زنان، بازداشت زنان معترض و مسایلی از این دست.

من هنوز نتوانسته ام آمار تعداد زنانی را که در این سازمان کار می کنند پیدا کنم اما تا سال 1994 تعداد زنان بسیجی 147 هزار نفر بوده است.

زنان این سازمان زن ستیز به طور حرفه ای مرتب آموزش می بیند و همه شان بلافاصله پس از گرفتن شغل بسیحی صاحب حقوق های خوب، بیمه درمانی و خانه می شوند.

نکته جالب در این جاست که تمامی این زن ها و زنان دیگری که در خدمت سیاست های زن ستیزانه جمهوری اسلامی هستند از یک سو چون همین خانم اصلانی معتقدند که «وظیقه زن مادر بودن و رسیدگی به امور همسر است» و از سویی خودشان مشاغل بیرون خانه دارند و شانه به شانه ی مردهای حکومتی به سرکوب و بیداد مشغولند.

از فیس بوک شکوه میرزادگی

بایگانی

دسامبر 2016
د س چ پ ج ش ی
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: