مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

ریزگردها و گرد و غبار هم تقصیر خارجی هاست!

rizgard-haa

روشنفکر/ مطلب ارسالی/ بنیاد میراث پاسارگاد/ در پی هجوم گرد و غبار و ریزگرد به 23 استان ایران در فصول مختلف سال، معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران اعلام کرد که به دلیل نبود بودجه کافی، در مقابله با این پدیده گرد و غبار پیشرفتی نداشته اند. او سپس به سبک دیگر دولت مردان و زنان جمهوری اسلامی با چند جمله و با منطقی مسخره تمام مشکلات را به گردن دیگران می انداخت و گفت : منشأ حدود 70 درصد از گردوغبار در ایران کشورهای خارجی از جمله عراق، افغانستان، عربستان هستند. و تا زمانی که ناامنی ها درمنطقه ادامه دارد گرد و غبار و ریزگرد هم در ایران خواهد بود.  او مدتی قبل هم گفته بود که به دلیل قدرت گرفتن گروه داعش در سوریه و عراق امکان همکاری مشترک با این کشورها درباره مساله محیط زیست وجود ندارد

کاش خبرنگار این آزادی را داشت و می توانست پرسش های ساده ای از این خانم بکند، مثل:

  1- چرا تا قبل از ده پانزده سال گذشته این همه گرد و غبار و ریزگرد از  این کشورها به ایران نمی آمد؟

  2ـ آیا ماجرای بهره برداری بی‌رویه از سفره‌های آب زیرزمینی، سد سازی های بیهوده، نابودی جنگل ها، تبدیل اراضی منابع ملی به ویلا سازی و گسترش زمین های کشاورزی خودی ها، فروش خاک ایران به کشورهای خلیج فارس.. و .. و و همه ی آن چه که سبب «بیابان زایی» و نتایج آن می شود، برای شما که رییس محیط زیست این حکومت هستید هیچ معنایی ندارد ؟

3ـ راستی خانم ابتکار شما واقعا این همه کانون های بحران داخلی را در ارتباط با بوجود آمدن این ریزگردها و گرد و غبار که مقصر اصلی آن دولت و سازمان شماست نمی بینید؟ یا لازم است که برای مردمان ناآشنا به امور مسایل محیط زیستی یک هیولای خارجی بسازید و خودتان و حکومت تان را از بار ناسزا و لعنت مردمان رنج دیده ای که سلامت و زندگی شان به خطر افتاد، رها کنید.

اطلاعات

این ویودی در اکتبر 17, 2016 بدست در Uncategorized، گزارش فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

اکتبر 2016
د س چ پ ج ش ی
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: