مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

شاهد رییس سازمان میراث فرهنگی

 

Bardak-Siah-1

روشنفکر/ مطلب ارسالی/ بنیاد میراث پاسارگاد/ اگر مردم ناآگاه و یا فراموشکار یادشان نیست، دلسوزان میراث فرهنگی و تاریخی به خوبی می دانند که بر اساس گزارش هایی که حتی در سایت ها ی دولتی منتشر شده وضعیت میراث فرهنگی ایرانزمین سال هاست که روز به روز بدتر شده و تا امروز هم کمترین بهبودی در آن دیده نمی شود. من البته از میراث فرهنگی غیرمذهبی و غیرشیعی ایران سخن می گویم. وگرنه آن بخش از میراث فرهنگی ما که مذهبی هستند و به نوعی در ارتباط با تشیع می باشند مورد توجه و حفاظت و مرمت دایمی بوده اند. اما آقای سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی به سبک دیگر مدیران و روسای جمهوری اسلامی که سر کار آمدند، معتقد است که او همه چیز را تغییر داده است! او روز گذشته به خبرنگاران گفت که: «در شرایطی این سازمان را تحویل گرفتیم که درب و داغون و از همه جهات زیر صفر و تبدیل به یک حیات خلوت سیاسی شده بود» و پس از توضیحاتی مدعی شد:«امروز ماحصل تلاش ما موجب شد یک سازمان ورشکسته در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه برتر شناخته شود.»

bardak2

وضعیت کاخ داریوش  ماه جون ۲۰۱۶

در واقع ایشان برای مدعای خود شاهدی می آورد که مرا یاد مثال معروف «آقا روباهه و دم اش» می اندازد. یعنی جشنواره شهید رجایی که یک جشنواره دولتی است و آنگونه که در اهدافش ذکر شده، کارش« شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی» می باشد.

یعنی ایشان مثل دیگر سران جمهوری اسلامی معتقد است که ایران متعلق به نظام اسلامی، و آن هایی است که هم مذهب و هم مرام ایشانند و بس؛ وگرنه این همه ویرانی و نابودی میراث فرهنگی ما را در زمان خود می دیدند. چیزی که حتی نماینده مجلس اسلامی شان آن را فاجعه میراث فرهنگی دانسته است.

 

اطلاعات

این ویودی در سپتامبر 4, 2016 بدست در Uncategorized، فرهنگ و هنر، گزارش فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

سپتامبر 2016
د س چ پ ج ش ی
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: