مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

عمق جنایت؛ از آقامحمد‌خان تا جمهوری اسلامی!/ نگاه

 

khavaran3

روشنفکر‌/ انتشار نوار سخنان حسینعلی منتظری روحانی بلند پایه و مغضوب نظام، رونمایی عریان، آشکار و مستند از جنایتی است که در تابستان سیاه ۶۷ رخ داد. اگرچه وقوع این جنایت بی‌سابقه، ازقبل آشکار و مبرهن بود اما حضور عاملین این جنایات و اعتراف آشکار آنان در حضور منتظری، پرده‌ای است دیگر از این داستان که قطعا ظرفیت و بستر لازم برای طرح در دادگاه های بین‌الملی را نیز دارد.

اما آنچه مسلم است این واقعه غم‌انگیز، محصول یک اجماع کثیف در بافت و ساخت  کلی حاکمیت به رهبری روح‌الله خمینی و شرکا، صورت گرفت و اساسا یک فرایند فردی و گروهی نیست. به دیگر سخن کلیت بافت و ساخت نظام، در این فاجعه، دخیل بوده و دامنه‌ی آن به تمام جناح‌های حکومتی برخواهد گشت و تک تک اجزای این ساخت سیاسی به نحوی آلوده به مباشرت در این فاجعه‌ی غم انگیز می‌باشند.

«با این وجود اگر بخواهیم دو شخصیت بی‌رحم و خونخوار تاریخ ایران را در کمی بیش از دو قرن اخیر، تا به اکنون، مورد بررسی قرار دهیم، قطعا آن دو، کسانی نیستند جز «آقامحمدخان قاجار» و «روح الله خمینی».

با استناد به اسناد تاریخی، بعدازقتل‌عام بی‌رحمانه جمع کثیری از مردم ایران، توسط آقا‌محمد‌خان قاجار، وسعت و عمق کشتاری که به رهبری «روح الله خمینی» و یارانش در ایران معاصر صورت گرفت، بی سابقه بوده است. جای تاسف دارد که این کشتار بی‌سابقه، درجلوی چشمان دنیا و درحضور ابزارهای اطلاع رسانی متنوع و امکانات متعدد سمعی و بصری،رخ داد.»*

67letter

تصویر فرمان قتل عام تابستان ۶۷ توسط روح‌الله خمینی

اطلاعات

این ویودی در آگوست 15, 2016 بدست در Uncategorized، نگاه فرستاده شده و با , برچسب خورده.

بایگانی

آگوست 2016
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: