مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

علم‌الهدی؛نگاه لخت و عریان نظام!/ نگاه

علم الهدا

روشنفکر/ «علم‌الهدی» نماینده ولیه فقیه در خراسان رضوی  ضمن مخالفت با اجرای کنسرت‌های موسیقی اخیرا گفته: «مشهد جزیره کیش نیست که وسطش یک گنبد طلا باشد، مشهد شهر امام رضا است، در ساخت‌وسازها نیایند اینجا فکر کنند که حتما باید یک تفریح گاه، یک عیاش خانه، یک‌جوری ساخت‌وسازها را تشکیل بدهند که آدم‌ها فقط بیایند فقط خوش بگذرانند و خوب بخوابند.»

وقاحت، انحصارطلبی و محروم کردن  شهروندان یک شهر با بیش از دوملیون جمعیت از حضور در کنسرت‌های موسیقی، نشان ازچه دارد؟ آیا فرقی میان مردم تهران، رشت، شیراز، تبریز و یا سنندج با این دومین شهر بزرگ ایران، در قانون معین شده است که این آقا! چنین وقیحانه‌ مردمی را از دیدن و شنیدن موسیقی زنده، محروم می کند. اگرچه وضعیت موسیقی در شهرهای دیگر نیز چندان بهتر از مشهد نیست. اما قدرت و جسارت این شخص از کدام منبع قدرت تعیین می‌گردد؟

مردم مشهد چه گناهی کرده‌اند که چند سده پیش امام هشتم شیعیان در این شهر مدفون گشته است که اکنون باید تاوان قرن‌ها پیش را بدهند.

راستی این حکومت مبلغ چه شیوه تفکری است؟ آیا غیر این است که زیبایی، تفریح، لبخند و عشق ورزیدن اساسا با قاموس و بنیان آن در تضاد می‌باشد.

در این شکی نیست که این شخص متحجر جسارت خود را از راس هرم قدرت یعنی ولی فقیه، تامین می‌نماید در غیر‌اینصورت هیچگاه نمی‌توانست اینچنین در خراسان رضوی جولان دهد.

مگر می‌شود کسی در نقطه‌ای از کشور آنقدر جسارت پیدا کند که حتی قوانین داخلی و مصوب همین حکومت را یکجانبه لغو و باطل کند!

ناگفته نماند که او قبلا نیز طی افاضاتی گفته بود: «صاحبان اصلی ایران امامان عرب هستند» و در جایی دیگر بیان کرده : «امیرکبیر با تاسیس دارالفنون خیانت کرد.» همچنین اذعان کرده بود: «مکان های تفریحی و تجاری نباید در مشهد ساخته شود.»

این‌درحالی است که «آخوند منتظری دادستان کل کشور در گفت‌‌وگو با  خبرگزاری میزان در رابطه با حواشی ایجاد شده پیرامون لغو کنسرت‌ها از سوی دادستان‌ و اظهارات وزیر ارشاد در این زمینه اظهار کرد: دادستان در هر حوزه و شهرستانی مسئولیت‌های قانونی به عهده دارد که یکی از آن‌ها پیشگیری از جرم و یا تخلف است.»

آنچه مسلم است چنین شخصی با چنین افاضاتی، دقیقا بیان کننده نگاه واقعی، عریان و آشکار حاکمان به زندگی و حیات مردم است!

اطلاعات

این ویودی در آگوست 12, 2016 بدست در Uncategorized، نگاه فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

آگوست 2016
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: