مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

بزرگ‌ترین امانت‌دار تاریخ بشریت!/ اسکندر دلدم/ طنز

فروش‌کلیه

روشنفکر/ با بر داشته شدن اتفاقی در فاضلاب، و بلند شدن بوی تعفنِ حرام خواری عده ای از متدینین دولتی و مسئولان و مدیران خداجوی و با ایمان و نماز خوان و اهل زیارت بقاع متبرکه و عزاداری ماه محرم و خدا ترس (و دارنده نشان ISO – 2000 – نقش نعل اسب روی پیشانی!) که برای خود حقوق های چند صد میلیونی و پاداش های میلیاردی می نوشتند!، دولت بی تدبیر و ناامید جهت سرپوش گذاشتن روی توالت!، دو – سه عدد از مدیران خاطی را جا بجا کرد تا خدای ناکرده سر و صدای کارگرانی که شش ماه بیشتر است حقوق هشتصد هزار تومانی خود را نگرفته اند در نیاید و کار به بحران سیاسی و اجتماعی نکشد!

البته جا بجایی این مدیران (به گفته احمد توکلی حرام خوار)خار پشته!، با برگزاری مراسم تودیع و قدردانی از زحمات آن ها برگزار شد و بعد هم دو عدد از آن ها را به ریاست دو بانک دیگر گماشتند!

در حالی که احمد توکلی فعال سرشناس سیاسی و وزیر و نماینده سابق این مفت برها و چپاولچی ها را حرام خوار خوانده و بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی خواستار محاکمه و مجازات آن ها شده اند سخنگوی رشتی الاصل دولت در مراسم قدردانی و تودیع کربلایی صفدر حسینی، رئیس صندوق ذخیره ارزی (ذخیره ملی)، ضمن سخنان پر شوری کربلایی صفدر را که بنیانگذار نهضت شیرین حقوقخواری بین مدیران متدین رژیم بوده، » ذخیره نظام » و » امانت دار » بزرگ کشور نامید!

البته قبل از اعطای این القاب به موسس حرام خواری بین مدیران (کربلایی صفدر)دخترک ایشان، که امسال با رانت ابوی و ساپورت مالی وی به مجلس شلم شوربای جمهوری اسلامی رفته است، طی سخنانی در صحن علنی مجلس از بابا صفدر تجلیل کرد و دریافت حقوق ماهیانه چند صد میلیونی و پاداش میلیاردی را حق باباش دانسته و گفته بود:

» بابام خوب کرده واسه خودش ماهی چند صد میلیون حقوق نوشته!، خیال کردین چون اسمش صفدره باید می رفت با ماهی هشتصد هزار تومان تو معدن ذغال سنگ در گرمای چهل درجه و رطوبت سنگین استخوان خودشو خرد می کرد؟! حقش بوده و سهم خودشو از انقلاب گرفته… «

سخنان این دخترک (دختر کربلایی صفدر)و سخنرانی چاپلوسانه کربلایی نوبخت (سخنگوی رشتی الاصل دولت)مورد اعتراض زیادی قرار گرفته و حتی عده ای خواستار موضع گیری رئیس جمهور (کربلایی روحانی)در برابر سخنگوی خود شده اند!

اما من که نظرم به نظر سخنگوی رشتی دولت نزدیک تر است هم اظهارات نوبخت را تائید می کنم و معتقدم کربلایی صفدر (رئیس سابق صندوق ذخیره ارزی)همانطور که سخنگوی دولت گفت » امانت دار بزرگ » و » ذخیره ملی » است!

– » ذخیره ملی » است چون در مدت مدیریت آنقدر حقوق و پاداش برداشته که در حال حاضر وضعیت مالی اش بهتر از صندوق ذخیره ارزی است و موجودی صندوق ذخیره ملی در برابر موجودی کربلایی صفدر حسینی حکم پول خرد را دارد!

– » امانت دار بزرگ نظام » است چون در زمانی که کلید صندوق ذخیره ملی در دستش بوده و می توانسته کل موجودی را بردارد و مثل خاوری بانک ملی بزند به چاک، در مملکت مانده و به حقوق مختصر ماهی چند صد میلیون تومان و پاداش اندک چند میلیاردی قناعت کرده است!

با این اوصاف امیدواریم منبعد از اطلاق واژه خارپشته حرام خوار به این قبیل امانت داران و ذخیره های ملی خودداری شده و سازمان میراث فرهنگی تلاش کند تا اسامی آنها به عنوان امانت دار ترین پستانداران عالم (از زمان مادها به این طرف)در کتاب رکوردهای گینس ثبت گردد و همچنین یونسکو نیز نام آنها را در ردیف پدیده های میراث جهانی ثبت کند!

ازجنبش سکولار‌دموکراسی

اطلاعات

این ویودی در آگوست 12, 2016 بدست در Uncategorized، فرهنگ و هنر فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

آگوست 2016
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: