مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

توطئه‌ای کثیف در قلب اروپای متمدن!/ به بهانه بازداشت «یاشارپارسا»/ نگاه

 

یاشار پارساروشنفکر/ خبر بازداشت یاشار پارسا، فعال سیاسی و صاحب وبلاگ گمنامیان و دبیر‌اجرایی شورای‌ملی ایران،توسط پلیس ایتالیا، جهت استرداد به جمهوری اسلامی، بسیار شوک‌آور بود. در‌حالیکه او از پناهندگی سیاسی در کشور بریتانیا برخورداراست و اساسا استرداد او به رژیم ایران، برخلاف قواعد و  قوانین بین الملل می‌باشد.

با نگاه به تاریخچه روابط جمهوری اسلامی با کشورهای غربی متوجه این نکته می‌گردیم که هرگاه ارتباط مقامات ایرانی با کشورهای اروپایی و امریکا رو به بهبود نهاده است، به همان اندازه، سیاست های کثیفِ مبتنی بر توطئه، ترور و پرونده‌سازی‌های تقلبی برای فعالین سیاسی و روشنفکران مبارز، شکلی جدی‌ و بارزتر به خود گرفته است.

شاپور بختیار، عبدالرحمان قاسملو و… و فریدون فرخزاد درست در زمانه‌ای ترور گشتند که دقیقا روابط جمهوری اسلامی با غرب رو به بهبود بود.

بیشرافتی و عدم پایبندی به قوانین انسانی از سوی برخی از کشورهای اروپایی، صرفا به خاطر منافع اقتصادی، مسبوق به سابقه است.

با این وجود اگر نیروهای سیاسی، نویسندگان و روشنفکران در تبعید، سکوت پیشه کنند و صرفا به خاطر اختلافات عقیدتی از کنار این مساله بگذرند، شاید در آینده این مسئله دامنگیرِ آنان نیز گردد.

واما قابل توجه برخی از دوستانی! که با وعده و وعیدهای واهی فریاد می‌کشیدند که اگر روابط جمهوری اسلامی با غرب بهبود یابد، به همان نسبت رفتارش با شهروندان ایرانی بتدریج مدنی‌تر می‌گردد!. راستی چه پاسخی در برابر  چنینی رفتارهایی از جانب حکومت اسلامی دارید؟

باری، فرق نمی‌کند این هموطن، پادشاهی‌خواه باشد یا جمهوری خواه!، لیبرال باشد یا سوسیالیست. او دقیاقا یک ایرانی بی‌گناه است که حقوق انسانی‌اش مورد تجاوز قرار گرفته است. باید یک صدا و محکم در برابر این توطئه کثیف ایستاد.

اطلاعات

این ویودی در آگوست 9, 2016 بدست در Uncategorized، نگاه فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

آگوست 2016
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: