مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

محسن رضایی مشکل اقتصاد ایران را یافت!/ نیم نگاه‌/ روشنفکر

محسن رضایی

این‌روزها هرچه بلا‌‌ سر‌ این مملکت‌ می‌آید، به گردن سکولارها،سوسیالیست‌ها،لیبرال‌هاو…و تکنوکرات‌ها انداخته می‌شود،

محسن رضایی ناکام همیشگیِ عرصه‌ی سیاست و بازگردانده شده به سپاه، در عرایض جدید خود: «تحریم‌» و «کارشکنی لیبرال‌ها» و «تکنوکرات‌ها» را به عنوان عوامل اصلیِ عادی نبودن وضعیتِ اقصادی کشور نام می‌برد.

آدمی دچار بهت و حیران می‌گردد از این نکته که آیا تکنوکراتی و یا لیبرالی در ساخت و بافت حاکمیت وجود دارد تا نابسامانی‌های کشور را متوجه آنان ساخت؟

این روزها واژه‌ها و مفاهیم به طرز عجیبی تغییر هویت داده شده و از کسانی به عنوان لیبرال و تکنوکرات یاد برده می‌شود که نه تنها هیچ سنخیتی با این مفاهیم ندارند بلکه در تضاد و تنافر کامل با آنها قرار دارند. ناگفته نماند که تکنوکرات، لیبرال  و سایر مفاهیم اینچنینی در علوم اجتماعی تعریفی خاص و معین دارند که هرگز در ظرف ذهن کارکزاران این نظام جای نمی‌گیرند.

با این وجود، روشنفکران و اساتید برجسته‌ی دانشگاهی که عملا خانه نشین شده‌اند و برخی هم که هراز‌گاهی، نقدی را متوجه رفتار حاکمیت می‌کنند، به انحای گوناگون مورد آزار و اذیت قرارگرفته و یا اساسا گوشی برای شنیدن صدای ایشان وجود ندارد.

سوال اساسی این است که این آقایان تکنوکرات و لیبرالی که محسن رضایی از آن ها نام می‌برد چه کسانی‌اند تا ما آنها را به فرهنگ متفکران  سده بیست و یکم، اضافه کنیم!

تهیه شده در گروه نگاه روشنفکر

اطلاعات

این ویودی در ژوئیه 27, 2016 بدست در Uncategorized، نگاه فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

ژوئیه 2016
د س چ پ ج ش ی
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: