مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

دوباره به زندان برگشتم, چشم بند زدم/ معرفی کتاب سیمای شکنجه به قلم بهروز سورن

 

سیمای شکنجه۱
روشنفکر/
کتاب «سیمای شکنجه» عنوان کتابی است به قلم «بهروزسورن» که با روایتی صادقانه، به بازگویی دردی کهنه یعنی شکنجه و…واعدام درزندانهای جمهوری اسلامی‌، دردهه‌ی‌ خونبار شصت می‌پردازد.

نویسنده در پیشگفتار می‌نویسد: برای نوشتن این خاطرات دوباره به زندان برگشتم, چشم بند زدم, همه محرومیت‌ها, رنجها و دردها را دوباره حس کردم, انفرادی کشیدم و همواره از آن هراس داشتم که نتوانم این آغاز را به پایان برسانم.

بهروز‌سورن در باره کتاب یاد شده، یادآورمی‌شود: این مکتوب سال ها پیش شتابزده و با اصرار دوستان نازنینم روی کاغذ آمد و توسط نشر بیدار در تیراژ محدودی منتشر شد. بعلت محدود بودن تعداد چاپ شده و برخی از تاملات دیگر,تمامی نسخه‌های آن به علاقه مندان و بویژه فعالین و زندانیان سیاسی سابق هدیه شد. دوستان پر‌شماری نامه نوشتند و درخواست نسخه‌ای ازآنرا داشتند که متاسفانه نسخه‌ای باقی نمانده بود. هم از اینرو به نگارش اینترنتی روی آوردم تا به تقاضای این دوستان نیز پاسخ دهم و در دسترس عموم قرار گیرد. این اقدام فرصتی ایجاد کرده است تا ضمن تصحیحات ضروری از جمله صفحه بندی, تغییرات ناچیزی ( جمله بندی‌ها و اضافات ) نیز در متن اولیه داده شود. امیدوارم که ارزش خواندن داشته باشد. نقد و نظر,اطلاعات تکمیلی و یا گوشزد خطاهایم قطعا می‌تواند مکمل, مفید و موثر واقع شود و سپاسگزار خواهم شد.

برای مطالعه رایگان کتاب «سیمای شکنجه» می توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

مطالعه نسخه پی دی اف «سیمای شکنجه»

نسخه‌ی قابل مطالعه در سایت گزارشگران

تهیه شده در گروه فرهنگ و هنر روشنفکر

اطلاعات

این ویودی در ژوئیه 24, 2016 بدست در Uncategorized، فرهنگ و هنر فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

ژوئیه 2016
د س چ پ ج ش ی
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: