مجله روشنفکر

مجله روشنفکر جایی برای ژرف اندیشیدن

کمک «سی. ان. ان» به اردوغان در بازگشت به قدرت!/ روشنفکر

 

cnn turk

 

روشنفکر/بخشی از ارتش ترکیه در شبانگاه جمعه ۱۵ جولای ۲۰۱۶، تلویزیون دولتی و برخی از نقاط حساس  آنکارا و استانبول را به تصرف خود در آوردند و ساعت ها مسلط بر اوضاع بودند،اما با حمایت طرفداران دولت و برخی از رسانه ها،سرکوب و متوقف شدند.

آما آنچه مسلم است دولت اسلامگرای ترکیه در پس این این رخداد مهم، دست به یک تصفیه خونین در روزهای پیش رو خواهد زد. شرایط بوجود آمده، قطعا به نفع دولت و طرفداران آن تمام خواهد شد

برخی از روزنامه نگاران و منتقدان دولت ترکیه، بر‌این باورند که اردوغان برای سرکوب گسترده مخالفان خود که هیچ نقشی در کودتا نداشتند، هیچ فرصتی را  از دست نخواهد داد .

ناگفته نماند «سی ان ان ترک »نقش بسیار بزرگی در کشاندن مردم به خیابان‌ها داشت و عملا با پوشش بیانیه های دولتمردان و گفتگوهای زنده با اردوغان و دیگر دولتمردان، یکی از عوامل اصلی کشاندن مردم به خیابان و بازگشت به شرایط قبلی بود.

نکته: در آینده، شاهد ترکیه ای بسیار متفاوت با امروز خواهیم بود،  قطعا اردوغان که در فرصت طلبی ید طولایی دارد سعی خواهد کرد، پایه های حکومت خود را با اقتدار بیشتر و سرکوب گسترده، محکم کند و شرایط بسیار سختی را برای نیروهای سکولار و منتقدان خود فراهم آورد. 

تهیه شده در گروه گزارش روشنفکر

اطلاعات

این ویودی در ژوئیه 16, 2016 بدست در Uncategorized، گزارش فرستاده شده و با برچسب خورده.

بایگانی

ژوئیه 2016
د س چ پ ج ش ی
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

یادآوری

نشر مطالب تولیدی روشنفکر، با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

اعلان

مجله روشنفکر از تاریخ ۲۰۱۷/ ۰۱/ ۱۵ در قالب «دوهفته نامه» منتشر گشته و ماهی دوبار به روز می‌شود.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: